17. 5. 2021 | Josef Kokta
Odměňte autora tweetu, rozmyslete si urážlivý post a vyzkoušejte rozšířené Spaces! Mrněkte jaké novinky si Twitter chystá!
Uživatelsky nejzajímavější novou funkcí je Tip Jar neboli spropitné. Jedná se o malou ikonku, skrze kterou mohou uživatelé Twitteru posílat finanční podporu svým oblíbeným autorům prostřednictvím služeb PayPal, Cash App, Patreon nebo Bandcamp. Dárci se v tuto chvíli můžou stát všichni uživatelé, ale příjemci jsou zatím omezeni například na novináře, experty nebo zástupce neziskových organizací. Časem by se ale tento okruh měl rozšiřovat. Twitter deklaruje, že by si z poslaných peněz neměl brát žádný podíl.
show your love, leave a tip
— Twitter (@Twitter) May 6, 2021
now testing Tip Jar, a new way to give and receive money on Twitter 💸
more coming soon... pic.twitter.com/7vyCzlRIFc
Už od minulého roku Twitter testuje funkci, jak kultivovat způsob, jakým spolu lidé komunikují. Pokud Twitter na základě algoritmu zhodnotí, že by obsah zprávy mohl být urážlivý nebo jinak problematický, zobrazí uživateli výzvu, zda si znění ještě před odesláním nechce promyslet. Podle dat si více než třetina lidí, kteří na svém displeji výzvu uviděli, opravdu promyslela znění nebo odložila poslání. Na základě výzkumu dat a zpětné vazby od uživatelů nyní Twitter zveřejnil vylepšenou verzi.
Twitter rozšiřuje audio chatovací platformu Spaces pro širší okruh uživatelů. Živé debaty v omezené podobě zahrnul do svého portfolia už na začátku roku jako reakci na populární sociální síť Clubhouse. Nyní Twitter rozšiřuje okruh těch, kdo mohou zakládat chatovací místnosti. Moderátorem vlastní “roomky” na Spaces se může nyní stát každý uživatel s více než 600 followery.
Jedním z posledních zářezů Twitteru je nákup předplatitelské služby Scroll. Ta umožňuje za poplatek pár dolarů měsíčně číst zpravodajské zprávy předních amerických médií bez reklam. Sociální síť plánuje službu plně integrovat. Je tak další vlaštovkou do budoucna plánovaného zavedení předplatného na Twitteru.
Přímo do útrob Twitteru vás zavede nový podcast I Wish I Knew a poodhalí vám. Jak se tato sociální síť vyvíjí a jaký podíl na tom má výzkum? To vám v každém dílu poodhalí dvojice vědců, kteří jsou součástí výzkumných týmů @TwitterResearch. Představují svou práci, jak se stali výzkumníky Twitteru i jak se odráží jejich práce na fungování a rozvoji celé platformy. Podcast je k dispozici ve všech podcastových aplikacích.